O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 20-dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-son Farmoni asosida Chilonzor tumanida kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
📊 2026-yilning 2-choragi yakunlari bo‘yicha Chilonzor tumanida PF-223-son Farmonida belgilangan vazifalar ijrosi sarhisob qilindi.
Sarhisob davomida tumanda:
🔹 xizmatlar sohasi hajmi 26,4 trln so‘mni tashkil etib, o‘sish sur’ati 125,3 foizga yetgani;
🔹 sanoat mahsulotlari hajmi 9,5 trln so‘mni tashkil etib, o‘sish sur’ati 113,1 foiz bo‘lgani;
🔹 tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash doirasida 165 ta mikroloyiha amalga oshirilgani;
🔹 tadbirkorlik dasturlari doirasida 24,0 mlrd so‘mlik kreditlar ajratilgani;
🔹 “Champion” tadbirkorlar faoliyatini kengaytirish bo‘yicha belgilangan 2 ta loyiha to‘liq bajarilgani;
🔹 aholi bandligini ta’minlash, yashirin ish o‘rinlarini legallashtirish va aholining daromadlarini oshirish bo‘yicha ham muayyan natijalarga erishilgani qayd etildi.
Sessiyada Chilonzor tumanida PF-223-son Farmoni asosida belgilangan vazifalar ijrosi bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuqori baholanib, qator ko‘rsatkichlarning belgilangan rejaga nisbatan orttirib bajarilgani alohida e’tirof etildi.
Xususan, xizmatlar sohasida o‘sish sur’ati 125,3 foizni tashkil etgani tumanda iqtisodiy faollik izchil oshib borayotganini ko‘rsatmoqda.
Shu bilan birga, sessiyada erishilgan natijalarni yanada mustahkamlash, kelgusida belgilangan vazifalarni sifatli va samarali amalga oshirish, yangi ish o‘rinlari yaratish hamda aholi farovonligini oshirish bo‘yicha ustuvor vazifalar belgilab olindi.
Toshkent shahar hokimligida Korrupsiyaga qarshi kurashish hududiy kengashining 5-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahar hokimligida Korrupsiyaga qarshi ku...
Yig‘ilishda Toshkent shahar iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi, Kanallardan foydalanish va ularga tutash hududlarni ...

Systematic measures are being implemented in Chilanzar District to ensure comprehensive socio-economic development in accordance with Decree No. PF-223 of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 20, 2024, “On Measures to Establish a New System for Ensuring High Economic Growth and Employment in the Regions and Increasing the Role and Responsibility of Local Authorities in This Area.”
📊 Following the results of the second quarter of 2026, the implementation of the tasks set out in Presidential Decree No. PF-223 was reviewed in Chilanzar District.
The review noted that in the district:
🔹 the volume of services reached UZS 26.4 trillion, with a growth rate of 125.3 percent;
🔹 industrial output amounted to UZS 9.5 trillion, with a growth rate of 113.1 percent;
🔹 165 microprojects were implemented as part of entrepreneurship support measures;
🔹 UZS 24.0 billion in loans were allocated under entrepreneurship support programs;
🔹 two projects aimed at expanding the activities of “Champion” entrepreneurs were fully completed;
🔹 certain results were also achieved in ensuring employment, legalizing informal jobs, and increasing household incomes.
At the session, the work carried out in Chilanzar District to implement the tasks set out in Decree No. PF-223 was highly evaluated. Particular recognition was given to the fact that a number of established targets were exceeded.
In particular, the growth rate in the services sector reached 125.3 percent, demonstrating a steady increase in economic activity in the district.
At the same time, the session identified priority tasks aimed at further consolidating the results achieved, ensuring the high-quality and effective implementation of future objectives, creating new jobs, and improving the well-being of the population.
The 5th meeting of the Territorial Council for Combating Corruption was held at the Tashkent City Administration