Davlatimiz rahbarining topshirig‘iga muvofiq, Chilonzor tumani xavfsiz muhitni ta’minlash va jinoyatchilikning oldini olish yo‘nalishida Ichki ishlar vazirligiga biriktirilgan
📈 Shu munosabat bilan tadbir doirasida Ichki ishlar vaziri tomonidan tumanda ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar va erishilgan natijalar yuzasidan hisobot taqdim etildi.
🛡Unda jamoat xavfsizligini ta’minlash, og‘ir va o‘ta og‘ir jinoyatlarning oldini olish, huquqbuzarliklar profilaktikasini kuchaytirish hamda mahallalarda xavfsiz muhit yaratish borasida olib borilayotgan tizimli ishlar haqida ma’lumot berildi. Ko‘rilgan kompleks choralar natijasida tumanda jinoyatchilik darajasini sezilarli kamaytirishga erishilgani qayd etildi.

In accordance with the instruction of the head of our state, Chilanzar District has been assigned to the Ministry of Internal Affairs in the direction of ensuring a safe environment and preventing crime.
📈 In this regard, within the framework of the event, the Minister of Internal Affairs presented a report on the work being carried out in the district in this direction and the results achieved.
🛡It provided information on the systemic work being carried out to ensure public safety, prevent serious and especially serious crimes, strengthen the prevention of offenses, and create a safe environment in the mahallas. It was noted that as a result of the comprehensive measures taken, a significant reduction in the crime rate in the district has been achieved.