Davlatimiz rahbarining topshirig‘iga muvofiq, Chilonzor tumani xavfsiz muhitni ta’minlash va jinoyatchilikning oldini olish yo‘nalishida Ichki ishlar vazirligiga biriktirilgan
📈 Shu munosabat bilan tadbir doirasida Ichki ishlar vaziri tomonidan tumanda ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar va erishilgan natijalar yuzasidan hisobot taqdim etildi.
🛡Unda jamoat xavfsizligini ta’minlash, og‘ir va o‘ta og‘ir jinoyatlarning oldini olish, huquqbuzarliklar profilaktikasini kuchaytirish hamda mahallalarda xavfsiz muhit yaratish borasida olib borilayotgan tizimli ishlar haqida ma’lumot berildi. Ko‘rilgan kompleks choralar natijasida tumanda jinoyatchilik darajasini sezilarli kamaytirishga erishilgani qayd etildi.

Согласно поручению главы государства, Чиланзарский район закреплён за Министерством внутренних дел по направлению обеспечения безопасной среды и профилактики преступности
📈 В этой связи в рамках мероприятия министр внутренних дел представил отчёт о проводимой в районе работе и достигнутых результатах.
🛡Особое внимание было уделено обеспечению общественной безопасности, профилактике тяжких и особо тяжких преступлений, усилению профилактики правонарушений и созданию безопасной среды в махаллях. Отмечено, что благодаря принимаемым системным мерам удалось существенно снизить уровень преступности в районе.