BO‘ZSUV BO‘YIDA ZAMONAVIY SAYILGOH: TUMAN HOKIMI BUNYODKORLIK ISHLARINI JOYIDA O‘RGANDI
Yunusobod tumanida aholi uchun qulay va shinam dam olish maskanlarini ko‘paytirish borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. Tuman hokimi A.Saidaliyev tumanning drayver loyihasi bo'lgan Minor, Matonat va Qashg‘ar mahallalari hududidan o‘tuvchi Bo‘zsuv kanali bo‘yida tashkil etilayotgan yangi sayilgohdagi bunyodkorlik jarayonlari bilan yaqindan tanishdi.
Sayilgoh infratuzilmasi quyidagilarni o‘z ichiga oladi:
🟢 Piyodalar va velosiped yo‘laklari;
🟢 Zamonaviy ko‘cha yoritish tizimlari hamda o‘rindiqlar;
🟢 Hududga ko‘rk bag‘ishlovchi landshaft dizayni va ko‘kalamzorlashtirish ishlari;
🟢 Samarali sug‘orish tarmoqlari va lotoklar tizimi.
O‘rganish davomida tuman hokimi loyihani sifatli va muddatida yakunlash, shuningdek, sayilgohda aholining xavfsiz dam olishi uchun barcha sharoitlarni yaratish yuzasidan mutasaddi tashkilotlar rahbarlariga aniq topshiriqlar berdi.
✅ Mahalla obodligi — yurt obodligi! Bo‘zsuv bo‘yidagi ushbu maskan yaqin vaqt ichida tumanimiz aholisining sevimli hordiq chiqarish joyiga aylanishi rejalashtirilgan.

Современный променад на берегу Бозсу: хоким района изучил строительные работы на месте
В Юнусабадском районе осуществляются широкомасштабные работы по увеличению числа удобных и комфортных мест отдыха для населения. Хоким района А. Саидалиев подробно ознакомился со строительными процессами на новом променаде, организуемом на берегу канала Бозсу, проходящего по территории махаллей Минор, Матонат и Кашгар — драйвер-проекта района.
Инфраструктура променада включает следующее:
🟢 Пешеходные и велосипедные дорожки;
🟢 Современные системы уличного освещения и скамейки;
🟢 Ландшафтный дизайн и озеленение, придающие территории привлекательный вид;
🟢 Эффективные системы оросительных сетей и лотков.
В ходе изучения хоким района дал конкретные поручения руководителям ответственных организаций по качественному и своевременному завершению проекта, а также по созданию всех условий для безопасного отдыха населения на променаде.
✅ Благоустройство махалли — благоустройство страны! В ближайшее время это место на берегу Бозсу планируется превратить в любимое место отдыха жителей нашего района.